Aj keby sme sa postavili na hlavu, neubránili by sme to, hodnotí Jedlička zápas so Švédskom

Ostatné športy Šport

8.12.2019 (Webnoviny.sk) – Krutý debakel na úvod svetového šampionátu zažili slovenské florbalistky vo švajčiarskom Neuchateli. S úradujúcimi majsterkami sveta Švédkami prehrali 1:23. Severský valec sa rozbehol už v prvej tretine, po ktorej svietilo na ukazovateli skóre 1:8 z pohľadu Sloveniek. Skórovali zväčša s veľkou ľahkosťou nepokryté obrankyňami súpera. Na slovenskom výkone sa prejavila aj výrazná obmena kádra a neskúsenosť mladých hráčok.

„Dostali sme výprask, čo sa trochu dalo čakať. Viaceré hráčky ešte proti takému súperovi nikdy nehrali a úroveň florbalu na najvyššej úrovni je oveľa ďalej ako toho slovenského. Zaostávali sme vo všetkých činnostiach a aj keby sme sa postavili na hlavu, nedokázali by sme to ubrániť,“ bránil svoje zverenkyne tréner Michal Jedlička, cituje ho oficiálny portál Slovenského zväzu florbalu.

Šponiarová krutý výsledok nečakala

Jediný slovenský gól strelila za stavu 0:4 útočníčka Michaela Šponiarová. „Až taký krutý výsledok sme nečakali a ťažko sa to hodnotí. V prvej tretine sme mali šance, ktoré sa dali využiť a to skóre by vyzeralo inak. Veľmi sme otvárali stred, vytvárali sme im priestor, aby si to ‚vyťukali‘ a dávali z toho góly,“ glosovala Šponiarová, legionárka z fínskeho tímu  z mesta Tampere.

Ďalšia zo skúsenejších Sloveniek Paulína Hudáková z českého tímu FBC Ostrava tiež pridala niekoľko postrehov. „Hrali sme proti osemnásobným majsterkám sveta. Chceli sme ukázať, čo vieme, ale, bohužiaľ, nevyšlo to. Z takýchto zápasov sa musíme poučiť a v ďalších sa vyvarovať chýb, ktorých sme sa dopustili,“ skonštatovala P. Hudáková.

Najlepšou strelkyňou švédskeho tímu bola Emelie Wibronová, autorka piatich gólov. Štyri presné zásahy pridala Sofia Joelssonová a tri Moa Tschoppová. Švédky sú topfavoritky na zisk zlatých medailí. Dosiaľ získali osem majstrovských titulov a šesť v neprerušenej sérii.

Podali veľmi dobrý výkon

„Dostali sme sa rýchlo do tempa a skóre o tom jednoznačne vypovedá. Nečakali sme možno až taký vysoký rozdiel. Podali sme však veľmi dobrý výkon a padalo nám to aj napriek tomu, že Slovensko rozhodne nemá zlý tím,“ cituje Sofiu Joelssonovú portál szfb.sk.

Ďalšími súperkami Sloveniek v B-skupine budú v pondelok 9. decembra od 13.30 h Lotyšky. Slovenské reprezentantky cestovali do Švajčiarska s cieľom minimálne obhájiť piate miesto z „domáceho“ svetového šampionátu v Bratislave spred dvoch rokov.

„Musíme nevydarený zápas so Švédskom hodiť za hlavu a pripraviť sa na ďalšieho súpera“ naznačila M. Šponiarová.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta vo florbale žien, SZFB Slovenský zväz florbalu
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj keby sme sa postavili na hlavu, neubránili by sme to, hodnotí Jedlička zápas so Švédskom © SITA Všetky práva vyhradené.