Admiral Vladivostok v KHL skončil, koronavírus možno „zareže“ aj iné tímy

KHL Šport

1.4.2020 (Webnoviny.sk) – V nasledujúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nebude hrať klub Admiral Vladivostok. Taký je verdikt vedenia Prímorského kraja, ktorého súčasťou je mesto Vladivostok.

Zostanú iba mládežnícke tímy

Ako informuje web regiónu, všetky profesionálne športové kluby majú v súvislosti s pandémiou koronavírusu pozastavený podpis nových zmlúv. „V klube zostanú iba tímy pre mládežnícku ligu, výber do 18 rokov a detská hokejová škola,“ referuje web primorsky.ru.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírus

V predčasne ukončenej sezóne 2019/2020 pôsobil v Admirale aj slovenský útočník Martin Bakoš, ktorý bol najproduktívnejším hráčom aj najlepším strelcom celého klubu. V 61 dueloch si pripísal 42 bodov za 19 gólov 23 asistencií. Bakošovi sa skočila zmluva po skončení sezóny. V minulosti za Admiral hrával aj Marek Hovorka.

Náročná finančná situácia

Nepríjemnú reakciu ruského regiónu si vyžiadala náročná finančná situácia, ktorú so sebou prinieslo šírenie ochorenia COVID-19.

„Aby sa tomu podarilo zabrániť, je potrebné nazbierať minimálne 500 miliónov rubľov, čo však bude v tomto roku v čase krízy nereálne,“ uvádza ruský portál sport-express.ru a upozorňuje, že ďalším klubom môže pomôcť iba ukončenie spolupráce s niektorými legionármi.

Admiral nemusí byť jediným klubom, ktorý sa v ďalšej sezóne neprihlási do KHL, vedenie ďalších organizácii aktuálne vyhodnocuje finančnú situáciu a podľa záverov sa aj zariadi.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, KHL Kontinentálna hokejová liga, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Admiral Vladivostok v KHL skončil, koronavírus možno „zareže“ aj iné tímy © SITA Všetky práva vyhradené.