Zomrel Alan Merrill, spoluautora hitu I Love Rock ‚n‘ Roll zabil koronavírus

Hudba Kultúra

30.3.2020 (Webnoviny.sk) – Vo veku 69 rokov zomrel americký hudobník Alan Merrill, ktorý je spoluautorom a spevákom pôvodnej verzie hitu I Love Rock ‚n‘ Roll kapely Arrows.

Jeho dcéra Laura Merrill na sociálnej sieti Facebook informovala, že skonal v nedeľu v dôsledku koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Zároveň vyzvala ľudí, aby zbytočne nevychádzali z domu a pomohli tak zastaviť šírenie vírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Na spevákovu smrť reagovali ďalší umelci

Na smutnú správu reagovala na službe Instagram aj speváčka Joan Jett, ktorá sa so skupinou The Blackhearts postarala o známu coververziu spomínanej skladby.

„Práve som sa dozvedela strašnú správu, že Alan Merrill zomrel. Myslím s láskou na jeho rodinu, priateľov a celú hudobnú komunitu. Pamätám si, ako som sledovala Arrows v televízii v Londýne a ako ma dostala tá skladba. S hlbokou vďakou a smútkom mu želám bezpečný prechod na druhú stranu,“ napísala.

Posledný album mu vyšiel minulý rok

Alan Merrill sa narodil 19. februára 1951 v New Yorku ako Allan Preston Sachs. V roku 1974 založil kapelu Arrows. S gitaristom formácie Jakeom Hookerom napísal menovanú skladbu I Love Rock ‚n‘ Roll, ktorá vyšla v roku 1975. Okrem toho vydali aj úspešné single ako Touch Too Much alebo My Last Night With You.

Neskôr pôsobil v kapele Runner, spolupracovali s ním aj Meat Loaf či Rick Derringer a vydal tiež niekoľko sólových albumov. Tým posledným je Radio Zero (2019).

Viac k témam: Koronavírus, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Alan Merrill, spoluautora hitu I Love Rock ‚n‘ Roll zabil koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.