Sting sa vracia na Slovensko, ospevovanú šou uvidia Košice

Hudba Kultúra

3.2.2020 (Webnoviny.sk) – Hudobnými cenami ovenčený anglický spevák Sting sa naposledy predstavil na Slovensku koncom júna minulého roka v Bratislave, kde odohral koncert My Songs.

Jeho dynamická šou v hlavnom meste, v ktorej zazneli jeho najobľúbenejšie pesničky, priviedla do varu nielen návštevníkov koncertu. Silnú hudobnú i emočnú stopu svojim speváckym výkonom, ale aj komunikáciou s publikom, zanechal i v hudobných žurnalistoch.

Zástupcovia médií po koncerte anglickú hviezdu ovenčili titulkami ako Sting na turné My Songs postavil na nohy Bratislavuči  ”Sting roztopil srdcie Slovákov. Vo veku 67 rokov spieva v obdivuhodnej forme”, ale aj  Sting už je na Slovensku ako doma, jeho piaty koncert bol reklamou na nestarnutie”.

Sting si obľúbil slovenské publikum

Stingovi sa slovenské publikum, jeho interakcia a energia veľmi zapáčila. Posledné roky sa do našich končín každoročne a rád vracia. Tentokrát poteší fanúšikov na východnom Slovensku. Obdobný koncert, s ktorým naposledy bodoval v Bratislave a nesie rovnaký názov My Songs, odohrá v košickej Steel Aréne už 8. októbra 2020.

Vstupenky na košický koncert STING – MY SONGS  budú dostupné od štvrtka 6. februára 2020 od 10:00 hod. na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal. 17-násobný držiteľ ceny Grammy sa predstaví so skladbami, ktoré napísal počas svojej plodnej kariéry, či už so skupinou The Police, alebo ako sólový umelec.

https://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBslWqg

Hudobná cesta časom

Košický koncert My Songs fanúšika zoberie na hudobnú cestu časom vďaka hitom ako „Fields of Gold“, „Shape of My Heart“, „Roxanne“ a „Demolition Man“, ktoré zvýrazňujú nezabudnuteľnosť tejto šou.

Návštevníci podujatia sa tiež môžu tešiť na hity „Englishman in New York“, „Every Breath You Take“, „Message in a Bottle“ a veľa ďalších.

Stinga bude sprevádzať rockový ansámbel, ktorý dopĺňajú Dominic Miller (gitara), Josh Freese (bicie), Rufus Miller (gitara), Yolanda Charles (basa), Kevon Webster (klávesy), Shane Sager (harmonika), Melissa Musique a Gene Noble (sprievodné vokály).

https://www.youtube.com/watch?v=hb7j5IkkGxc

Sting

vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner,je anglický hudobný skladateľ, spevák-skladateľ, herec, autor a aktivista. V roku 1977 spolu so Stewartom Copelandom a Andym Summersom založil kapelu The Police. Kapela vydala päť štúdiových albumov, získala šesť Grammy ocenení a dve Brit ceny.

V roku 2003 bola uvedená do Rocknrollovej siene slávy. Ako jeden z najvýraznejších sólo umelcov získal Sting ďalších 10 Grammy ocenení, dve Brit ceny, Zlatý glóbus, Emmy a štyri nominácie na Oscara. Na konte má aj nomináciu – Cenu Storočia časopisu Billboard Magazine a cenu Osobnosť roka 2004 od MusiCares.

Ako člen Skladateľskej siene slávy obdržal Pocty Kennedyho Centra,  cenu za zásluhy American Music Award of Merit a the Polar Music Award.  Okrem hudobných počinov sa sympatický Angličan objavil vo viac než pätnástich filmoch, bol výkonným producentom kriticky uznávaného Sprievodcu k rozpoznaniu tvojich svätých, a v roku 1989 hral v Žobráckej Opere na Broadwayi.

Jeho posledný divadelný projekt bol muzikál, ktorý bol nominovaný na cenu TONY s názvom Posledná loď , ktorý zhudobnil i otextoval. Sting sa okrem umeniu venuje aj filantropii.  Podporuje ľudskoprávne organizácie, akými sú napríklad Rainforest Fund, Amnesty International a Live Aid.

Zdroj: Webnoviny.sk – Sting sa vracia na Slovensko, ospevovanú šou uvidia Košice © SITA Všetky práva vyhradené.