Snapchat bude overovať fakty v politickej reklame, ďalší technologickí giganti čelia kritike

Ekonomika Informatika

20.11.2019 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Snap, ktorá vlastní aplikáciu Snapchat, bude na svojej platforme overovať fakty v politickej reklame. Vyjadril sa tak výkonný riaditeľ spoločnosti Evan Spiegel. Ako uviedol v rozhovore pre televíziu CNBC, snažia sa pre reklamy „vytvoriť miesto“, aby sa mohli mladí ľudia angažovať v politike. Všetku politickú reklamu bude na Snapchate overovať špecializovaný tím.

Spiegelovo vyhlásenie prišlo v čase, keď ďalší technologickí giganti čelia kritike za ich politiku súvisiacu s politickou reklamou pred americkými prezidentskými voľbami v roku 2020. Facebook tvrdí, že nebude overovať fakty v politickej reklame, Twitter ju naopak všetku zakázal.

Ako pripomína spravodajský portál BBC, Snap zverejňuje záznamy o politickej reklame na svojej platforme. Podľa dát z roku 2019 si na Snapchate kúpili reklamu kampane prezidentských kandidátov Joea Bidena, Petea Buttigiega či Elizabeth Warren, pričom v prípade dvoch posledných menovaných minuli desiatky tisíc dolárov.

Prvý menovaný mal na Snapchate kúpené tri reklamy, druhý 39 a tretia politička 42. Z hľadiska videní sa najlepšie darilo Buttigiegovi, ktorého reklamy zaznamenali vyše osem miliónov zhliadnutí.

Viac k témam: reklama, volebná kampaň
Zdroj: Webnoviny.sk – Snapchat bude overovať fakty v politickej reklame, ďalší technologickí giganti čelia kritike © SITA Všetky práva vyhradené.