Prinesie vám vianočné darčeky kuriér? Odborníčka radí, do akého termínu by ste to mali stihnúť

Ekonomika

8.12.2019 (Webnoviny.sk) – Veľká časť Slovákov si vianočné nákupy necháva stále na poslednú chvíľu. Objednávky z internetových obchodov však nemusia doraziť do Vianoc.

Prepravné spoločnosti garantujú doručenie objednávok najneskôr zo 17. decembra. Pri zásielkach po tomto termíne hrozí, že na Štedrý deň pod stromčekom nebudú. Informovala o tom spoločnosť Datart.

Doručenie zásielok negarantujú

„Zákazníci, ktorí chcú mať istotu, že darčeky pre svojich blízkych stihnú položiť pod vianočný stromček, by mali produkty z nášho e-shopu objednať najneskôr 17. decembra. Tento termín platí pre zásielky s doručením priamo domov a tiež na pobočky Slovenskej pošty a do balíkoboxov,“ radí marketingová špecialistka Datartu Sabina Boudová.

Dodáva, že hoci sú zamestnanci Datartu pripravení vyskladniť produkty aj po uvedenom termíne, prepravné spoločnosti, s ktorými značka externe spolupracuje, doručenie takýchto zásielok negarantujú.

Obrovský nápor

Posledné dni pred Vianocami zažívajú špedičné spoločnosti podľa svojich slov obrovský nápor, a tak by si mali zákazníci rozmyslieť, či využijú dodanie zásielok priamo domov, alebo si vyberú z ďalších spôsobov doručenia.

„V prípade objednávok na poslednú chvíľu radíme zákazníkom, aby využili možnosť osobného vyzdvihnutia tovaru priamo na predajniach,“ dodáva Boudová.

Datart je maloobchodný predajca zameraný na spotrebnú elektroniku. Na českom aj slovenskom trhu pôsobí už od roku 1990.

Viac k témam: DATART, kuriér, kuriérska spoločnosť, Vianoce, vianočné darčeky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prinesie vám vianočné darčeky kuriér? Odborníčka radí, do akého termínu by ste to mali stihnúť © SITA Všetky práva vyhradené.