Osobný bankrot vyhlásili už tisíce Slovákov, oproti minulému roku ide o mierny nárast

Ekonomika

13.4.2020 (Webnoviny.sk) – V prvom štvrťroku zbankrotovalo na Slovensku 3 636 ľudí. Ako vyplýva z analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau, v medziročnom porovnaní je to nárast o 2,57 percenta.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Pandémia koronavírusu ovplyvňuje všetky oblasti nášho života, inštitút osobného bankrotu nevynímajúc. Avšak vzhľadom na platnú legislatívu predpokladáme, že prípadné straty príjmov občanov a následne ich neschopnosť uhrádzať svoje záväzky sa v štatistikách osobných bankrotov prejavia najskôr koncom budúceho roka alebo až v priebehu roka 2022,“ uviedla hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.

V samotnom marci bolo na Slovensku vyhlásených 1 150 osobných bankrotov, čo v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom predstavuje pokles o 13,27 percenta. V medziročnom porovnaní je to pokles o 3,2 percenta.

Najviac osobných bankrotov bolo v marci vyhlásených v Banskobystrickom kraji, a to 242. Z celkového počtu osobných bankrotov v marci 2020 pripadalo na mužov 60,35 % a na ženy 39,65 % osobných bankrotov.

Od roku 2006, keď začal platiť inštitút osobného bankrotu, do konca marca 2020 zbankrotovalo 41 808 dlžníkov.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, osobný bankrot
Zdroj: Webnoviny.sk – Osobný bankrot vyhlásili už tisíce Slovákov, oproti minulému roku ide o mierny nárast © SITA Všetky práva vyhradené.