Nastal čas postupného rušenia sankcií pre Rusko, navrhujú európske hospodárske komory

Ekonomika

9.12.2019 (Webnoviny.sk) – Organizácia , ktorá zastrešuje hospodárske komory členských štátov Európskej únie, podporuje zrušenie ekonomických sankcií proti Rusku. Informoval o tom predseda združenia Christoph Leitl. Ekonomické sankcie, ktorými únia reagovala na konflikt na východe Ukrajiny, doteraz nepriniesli „žiadny úžitok“, povedal Leitl pre pondelkové vydanie nemeckého denníka Welt.

Výhody vzájomnej spolupráce

„Prišiel čas, aby obe strany začali s postupným rušením sankcií,“ povedal Leitl, ktorý v minulosti pôsobil na čele rakúskej hospodárskej komory. Rusko a Európa by sa podľa neho mali zamerať na výhody vzájomnej spolupráce.

Ako dodal, Rusko je „partner, s ktorým by mali Európania viesť dialóg na hospodárskej, politickej, kultúrnej a športovej úrovni“.

Eurochambers podľa agentúry APA zastupuje zhruba 20 miliónov podnikov.

Podrobný plán pre miestne voľby

Konflikt na východnej Ukrajine vypukol v roku 2014 po ruskej anexii Krymu. Odvtedy zomrelo v bojoch medzi vládnymi silami a Ruskom podporovanými separatistami viac ako 13-tisíc ľudí.

Riešenie konfliktu bude v pondelok predmetom rokovaní najvyšších predstaviteľov Ukrajiny, Ruska, Francúzska a Nemecka.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týždeň vyjadril nádej, že parížsky summit prinesie podrobný plán pre miestne voľby v oblasti a mechanizmus, ktorý umožní Ukrajine obnoviť kontrolu nad hranicou s Ruskom na území kontrolovanom proruskými povstalcami.

Viac k témam: obchod, sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Nastal čas postupného rušenia sankcií pre Rusko, navrhujú európske hospodárske komory © SITA Všetky práva vyhradené.