Jaguar Land Rover v Nitre neobnoví výrobu v termíne, v akom pôvodne predpokladal

Automobilový priemyseľ Ekonomika

8.4.2020 (Webnoviny.sk) – Nitriansky Jaguar Land Rover neobnoví výrobu po veľkonočných sviatkoch, ako pôvodne predpokladal. Pre agentúru SITA to uviedla manažérka pre firemné vzťahy automobilky Miroslava Remenárová. Fabrika pritom s ohľadom na ochranu verejného zdravia dočasne prerušila výrobu 20. marca.

„Vzhľadom na rýchlo sa meniace okolnosti a najnovšie informácie sme sa rozhodli ďalej predĺžiť výrobnú prestávku v našich výrobných centrách, vrátane nitrianskeho závodu. Termín jej ukončenia v túto chvíľu nešpecifikujeme,“ povedala Remenárová.

Výrobu spustia hneď, ako to bude možné

Podľa nej automobilka vynakladá všetko dostupné úsilie, aby mohli spustiť výrobu okamžite, ako to okolnosti umožnia. „V nitrianskom závode sa aktuálne nachádzajú a pracujú len tímy potrebné pre vybrané práce na vozidlách Land Rover Defender a tie, ktoré zabezpečujú činnosti nevyhnutné pre prevádzku závodu,“ doplnila.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Situáciu týkajúcu sa COVID-19 podľa Remenárovej neustále pozorne sledujú a riadia sa pokynmi príslušných orgánov pri ochrane zdravia zamestnancov.

Na Slovensku aktuálne zo štyroch pôsobiacich automobiliek vyrába iba Kia Motors Slovakia. Z dôvodu šírenia koronavírusu zastavila linky v pondelok 23. marca 2020, spustila ich v pondelok 6. apríla.

Pracujú v dvojzmennej prevádzke

V súčastnosti funguje iba v dvojzmennej prevádzke, hoci pôvodne chcela od 6. do 9. apríla vyrábať v štandardnom trojzmennom režime a následne až po Veľkej noci prejsť na dvojzmennú prevádzku, ktorá má trvať do konca apríla.

Od 17. marca dočasne prerušil výrobu Volkswagen Slovakia. Podľa posledných informácií bude závod stáť aj v 16. kalendárnom týždni (do 19. apríla 2020).

Viac o téme: Koronavírus

Nevyrába ani Groupe PSA Slovakia. Linky v trnavskej fabrike zastali 19. marca, naposledy spoločnosť informovala, že výroba nebude obnovená ani tento týždeň.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Jaguar Land Rover v Nitre neobnoví výrobu v termíne, v akom pôvodne predpokladal © SITA Všetky práva vyhradené.