Firmy po ukončení monopolu Tiposu za licencie na online kasína zaplatili zatiaľ 33 miliónov eur

Ekonomika

3.2.2020 (Webnoviny.sk) – Štát udelil doteraz licenciu na prevádzkovanie online kasína na Slovensku dvanástim spoločnostiam. Ich udeľovanie súkromným firmám pritom len minulý rok umožnil nový zákon o hazardných hrách, ktorý zrušil monopol štátneho Tiposu v prevádzkovaní kasína na internete.

Ako pre agentúru SITA uviedla Valéria Pernišová z Úradu pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH), dokopy tieto firmy na správnych poplatkoch za licencie na online kasína zaplatili 33 miliónov eur.

Medzi dvanástkou firiem, ktoré získali licenciu na prevádzkovanie online kasín na Slovensku, sú pritom známe stávkové spoločnosti, ako aj menej známe firmy. Za licencie zaplatili firmy Niké, Fortuna SK, Tipsport SK, DOXXbet, Synot Tip, Slov-Matic, ako aj spoločnosti Program, VIX, CBG, Ariola, Slovak Games a Perix.

Umožnenie súkromným domácim spoločnostiam, ako aj firmám z Európskej únie uchádzať sa o licencie na hazardné hry na internete, bolo pritom jednou zo základných zmien v novom zákone o hazardných hrách, ktorý parlament definitívne schválil koncom januára minulého roka s účinnosťou od 1. marca 2019.

Podľa dovtedy platnej legislatívy mala totiž na prevádzkovanie týchto hier monopol národná lotériová spoločnosť Tipos.

Viac k témam: hazardné hry, online kasíno, Tipos
Zdroj: Webnoviny.sk – Firmy po ukončení monopolu Tiposu za licencie na online kasína zaplatili zatiaľ 33 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.