Colná politika prezidenta Trumpa poškodzuje firmy, myslia si malí americkí podnikatelia

Ekonomika

3.12.2019 (Webnoviny.sk) – Čoraz viac malých amerických podnikateľov zastáva názor, že colná politika administratívy prezidenta Donalda Trumpa poškodzuje ich firmy. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v priebehu júla až augusta uskutočnila Bank of America.

Podľa 44 percent z 1 323 oslovených podnikateľov colná politika Bieleho domu negatívne vplýva na ich firmy. Počas prieskumu uskutočneného na jar si to myslelo iba 41 percent podnikateľov a pred rokom iba 36 percent majiteľov malých firiem.

Až 61 percent oslovených v prieskume Bank of America uviedlo, že v dôsledku ciel platia viac za tovary. Štyridsaťpäť percent malých podnikateľov sa vyjadrilo, že pre clá museli zvýšiť svoje ceny a takmer štvrtina opýtaných uviedla, že stratila zákazníkov.

Plány malých podnikateľov v oblasti prijímania nových zamestnancov sa však nezmenili a rovnako ako počas prieskumu uskutočneného na jar 24 percent uviedlo, že v najbližších dvanástich mesiacoch plánujú prijať nových pracovníkov.

Viac k témam: americký prezident, clá USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Colná politika prezidenta Trumpa poškodzuje firmy, myslia si malí americkí podnikatelia © SITA Všetky práva vyhradené.