Čína sa naďalej usiluje o obchodnú dohodu, informácie o komplikáciách označila za špekulácie

Ekonomika

21.11.2019 (Webnoviny.sk) – Čínska vláda vo štvrtok odmietla medializované informácie, podľa ktorých obchodné rokovania s USA narazili na prekážky. Správy, ktoré priniesla deň predtým agentúra Reuters, označil hovorca ministerstva obchodu v Pekingu Gao Feng za nedôveryhodné „špekulácie“.

Čína sa naďalej usiluje o dohodu, čo je v záujme všetkých zúčastnených strán, dodal hovorca s tým, že aktualizované informácie o stave rokovaní nemôže poskytnúť.

Finančnými trhmi v posledných dňoch otriasajú protirečivé informácie, ktoré prichádzajú z Washingtonu aj Pekingu. Prezident Trump začiatkom novembra vyhlásil, že predbežnú dohodu by mohol s čínskou hlavou štátu Si Ťin-Pchingom podpísať ešte tento mesiac.

Agentúra Reuters však citovala zdroje z prostredia administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa, podľa ktorých rokovania sprevádzajú komplikácie. Pokiaľ sa včas nepodarí uzavrieť takzvanú „fázu jedna“ obchodných rokovaní hrozí, že USA k 15. decembru zvýšia clá na ďalšie čínske tovary.

Viac k témam: obchodná dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína sa naďalej usiluje o obchodnú dohodu, informácie o komplikáciách označila za špekulácie © SITA Všetky práva vyhradené.