Čína musela aj napriek kauze Huawei obnoviť dovoz bravčového a hovädzieho mäsa z Kanady

Ekonomika

6.11.2019 (Webnoviny.sk) – Čína obnoví import bravčového a hovädzieho mäsa z Kanady. Oznámil to kanadský premiér Justin Trudeau. Tento krok prichádza päť mesiacov po tom, ako Peking zastavil import všetkého kanadského mäsa z dôvodu, že v Kanade zatkli finančnú riaditeľku a dcéru zakladateľa čínskej spoločnosti Huawei. „Dobrá správa pre kanadských farmárov: Kanadský export bravčového a hovädzieho do Číny sa obnoví,“ uviedol Trudeau na Twitteri.

Finančnú riaditeľku firmy Huawei Meng Wan-čou v Kanade zatkli vlani 1. decembra na žiadosť amerických úradov, ktoré ju chcú stíhať na základe obvinení z podvodu.

V Číne je vážny nedostatok bravčového mäsa, keďže krajina zápasí s africkým morom ošípaných. Bývalý kanadský veľvyslanec v Číne Guy Saint-Jacques uviedol, že sa v pondelok stretol s kanadskými producentmi bravčového, ktorí ho informovali, že minulý týždeň dostali od čínskeho importéra otázku, aké množstvo bravčového by mohli dodať. Saint-Jacques konštatoval, že cena bravčového v niektorých častiach Číny stúpla aj o 70 percent.

Viac k témam: Africký mor ošípaných, clá USA, Huawei, obchodná vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína musela aj napriek kauze Huawei obnoviť dovoz bravčového a hovädzieho mäsa z Kanady © SITA Všetky práva vyhradené.