Britský protimonopolný úrad vyšetruje firmu Google, dôvodom je akvizícia Looker Data

Ekonomika Informatika

17.12.2019 (Webnoviny.sk) – Britský protimonopolný úrad začal formálne prešetrovať prevzatie firmy Looker Data Sciences spoločnosťou Google. Britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) v utorok uviedol, že obe firmy informoval o začatí úvodného prešetrovania a 13. februára rozhodne, či ho rozšíri na hĺbkové vyšetrovanie.

CMA sa už v tomto mesiaci vyjadril, že skúma, či prevzatie firmy Looker podnikajúcej v oblasti analýzy dát za 2,6 mld. USD nepovedie k zmenšeniu konkurencie na trhu Veľkej Británie.

Spoločnosť Google vo vyhlásení uviedla, že akvizíciu firmy Looker schválili regulačné úrady v USA a Rakúsku a naďalej dosahuje pokrok v regulačnom schvaľovaní vo Veľkej Británii.

Americký technologický gigant v júni konštatoval, že firmu Looker kupuje preto, že sa snaží konkurovať takým rivalom, ako je spoločnosť Amazon, v lukratívnom podnikaní pri poskytovaní cloudových služieb.

Zdroj: Webnoviny.sk – Britský protimonopolný úrad vyšetruje firmu Google, dôvodom je akvizícia Looker Data © SITA Všetky práva vyhradené.