Automobilka Kia otvorila brány závodu, zatiaľ rozbehli dvojzmennú prevádzku

Automobilový priemyseľ Ekonomika

24.4.2020 (Webnoviny.sk) – Kia Motors Slovakia v piatok opätovne začala v dvojzmennej prevádzke s výrobou automobilov v závode v Tepličke nad Váhom. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca automobilky Ján Žgravčák. Vzhľadom na vážne prevádzkové dôvody fabrika stála od pondelka 20. apríla do štvrtka 23. apríla.

„Do konca mája plánujeme pokračovať na dve zmeny. Naďalej budeme monitorovať situáciu a sme pripravení prijať ďalšie s ňou súvisiace rozhodnutia,“ doplnil Žgravčák.

Kia Motors Slovakia je jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. V súčasnosti zamestnáva viac ako 3 800 ľudí a vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách – päťdverový Ceed, Sportswagon, ProCeed, Kia XCeed a športovo-úžitkový Kia Sportage.

Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 výrobné brány závodu opustilo už viac ako 3,4-milióna vozidiel a 5-miliónov motorov.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: automobilka, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka Kia otvorila brány závodu, zatiaľ rozbehli dvojzmennú prevádzku © SITA Všetky práva vyhradené.