Žena mala porodiť sedem detí, na svet nakoniec priviedla devätorčatá

Zaujímavosti

5.5.2021 (Webnoviny.sk) – Dvadsaťpäťročná žena z afrického Mali priviedla na svet devätorčatá. Detí pritom bolo o dve viac, ako pôvodne lekári identifikovali počas vyšetrení v tehotenstve. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

Halima Cissé deti porodila v Maroku, kam ju malijská vláda transportovala z dôvodu lepšej zdravotnej starostlivosti. Porodiť deväť detí je veľmi zriedkavé, navyše počas tehotenstva môžu nastať komplikácie znamenajúce, že niektoré deti neprežijú. Ako však uviedla malijská ministerka zdravotníctva Fanta Siby, päť dievčat a štyria chlapci sa narodili cisárskym rezom a sú v poriadku.

Lekári v Mali sa obávali o stav Halimy Cissé a devätorčiat, preto napokon zasiahla tamojšia vláda. Po dvoch týždňoch v nemocnici v metropole Bamako padlo rozhodnutie o presune do Maroka, kam rodičku previezli 30. marca. Očakáva sa, že matka a jej nové početné potomstvo sa vrátia domov do Mali o niekoľko týždňov.

Viac k témam: deti, devätorčatá, pôrod
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena mala porodiť sedem detí, na svet nakoniec priviedla devätorčatá © SITA Všetky práva vyhradené.