Ruský extrémny športovec si vynahradil preteky a zabehol ultramaratón okolo postele

Zaujímavosti

22.4.2020 (Webnoviny.sk) – Ruský utramaratónec Dmitrij Jakuchnyj mal pôvodne v apríli v pláne zabehnúť 250 km v saharskej púšti v rámci podujatia s názvom Pieskový maratón. Preteky však odložili na september pre celosvetovú pandémiu koronavírusu a tá prinútila vynaliezavého Rusa, aby zostal doma vo Vladivostoku.

Športový extrémista však nezostal ležať v manželskej posteli, ale rozhodol sa bežať okolo nej. Robil to 10 hodín a 19 minút a napokon sa to nazbieralo na ultramaratónsku porciu 100 km.

Navarené bolo

Jakuchnyj priznal, že sa nechal inšpirovať Francúzom Elishom Nochomovitzom, ktorý minulý mesiac zabehol maratón na svojom balkóne.

„Každých desať kilometrov som zmenil smer, lebo sa mi už točila hlava a bolela ma aj noha na jednej strane. Za normálnych okolností pri ultramaratóne bežím s ruksakom na chrbte a prekonávam vzdialenosť medzi dvoma bufetmi s jedlom. Doma len stačilo zdvihnúť ruku a manželka stále čosi navarila. Okrem toho sa starala aj o hudobnú produkciu, bola dobrý dídžej. A deti mi zasa dodávali morálnu podporu,“uviedol železný Rus.

Nešlo o rekord

Jakuchnyj sa spojil s fanúšikmi prostredníctvom instagramu a každých 10 km ich informoval o méte, ktorú práve zdolal. Napokon sa jeho „tracker“ zastavil na vzdialenosti 100,3 km.

„Nešlo mi o zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Bežal som pre seba. A najmä nechcel som nikoho oklamať,“ dodal ruský ultaramaratónec.

Viac k témam: ultramaratón
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský extrémny športovec si vynahradil preteky a zabehol ultramaratón okolo postele © SITA Všetky práva vyhradené.