Pitbuly dostali v Denveri zelenú, ale majitelia musia nahlásiť každé uhryznutie či útek

Zaujímavosti

11.2.2020 (Webnoviny.sk) – V americkom Denveri po 30 rokoch zrušili zákon zakazujúci vlastniť pitbula. Mestské zastupiteľstvo o tom rozhodlo v pondelok v pomere hlasov 7 : 4. Záujemcovia si môžu zaregistrovať svojho psa na Denver Animal Protection (DAP) a požiadať o licenciu na jeho chov.

Budú musieť uviesť meno a adresu psa a tiež kontakty na dve osoby, ďalej tiež bude potrebné predložiť doklad o začipovaní, očkovaní či kastrácii. Za každého psa musia platiť ročný poplatok.

Majitelia budú musieť upozorniť DAP na prípadný útek psa, uhryznutie človeka alebo úmrtie zvieraťa. V každej domácnosti môžu byť najviac dva pitbuly.

Ak zákon schváli starosta Michael Hancock, vstúpi do platnosti o 90 dní. V prípade, že do troch rokov nenastane žiadne porušenie pravidiel zakotvených v zákone, majiteľ pitbula dostane rovnaké povolenie na chov, aké platí v meste pre hociktoré iné plemeno.

Viac k témam: pes, pitbuly
Zdroj: Webnoviny.sk – Pitbuly dostali v Denveri zelenú, ale majitelia musia nahlásiť každé uhryznutie či útek © SITA Všetky práva vyhradené.