Muž zomieral na COVID-19, rodina bola pri ňom tridsať hodín prostredníctvom telefónu

Zaujímavosti

22.4.2020 (Webnoviny.sk) – Rodina strávila s príbuzným, ktorý v nemocnici zomieral na COVID-19, posledných 30 hodín jeho života prostredníctvom telefónu. Dona Adaira nemohli pre obmedzenia navštíviť a byť pri ňom.

Viac o téme: Koronavírus

Zdravotná sestra sa im rozhodla pomôcť a položila nemocničný telefón v blízkosti ucha pacienta, aby ich mohol počas posledných hodín aspoň počuť.

Obrovské požehnanie

Abby Adair Reinhard a jej traja súrodenci sa s otcom rozprávali viac ako 30 hodín, až kým zomrel.

„Bolo to pre nás obrovské požehnanie. Mohla som mu povedať veci, ktoré som potrebovala. Vedela som, že koniec sa blíži a aj keď som ho nemohla vidieť a držať za ruku, spojenie cez telefón bolo nesmierne cenné,“ povedala dcéra.

Spev aj spomienky

„Poďakovala som sa mu za to, že tu pre mňa vždy bol a že ma miloval. Niektoré veci som mu odpustila a za iné som sa ospravedlnila,“ uviedla.

Súrodenci otcovi spievali, vyjadrili mu lásku a podelili sa o spoločné spomienky, ako napríklad, keď im hrával na gitare pri spoločných táborákoch. Sedemdesiatšesťročný muž nemohol rozprávať, no počuli ho dýchať.

Dcéra prezradila, že otec bol právnik a väčšinou ľuďom pomáhal založiť si vysnívané firmy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž zomieral na COVID-19, rodina bola pri ňom tridsať hodín prostredníctvom telefónu © SITA Všetky práva vyhradené.