Manželstvá rovnakého pohlavia už schválil aj konzervatívny mexický štát Puebla

Zaujímavosti

5.11.2020 (Webnoviny.sk) – Zákonodarný zbor v konzervatívnom štáte Puebla v strednom Mexiku schválil manželstvá a spolužitie medzi pármi rovnakého pohlavia.

Homosexuálne páry by mali mať všetky zákonné práva na manželstvo ako iné manželstvá, rovnako ako zákonné spolužitie, ktoré je právne uznané, ak páry žijú v spoločnej domácnosti viac ako dva roky alebo vychovávajú deti.

Puebla je dlhodobo známa náboženským konzervativizmom. Jej súčasný guvernér Miguel Barbosa však patrí do progresívnej strany Morena prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora a očakáva sa, že Barbosa sa pod tento zákon podpíše.

Homosexuálne manželstvá sú v súčasnosti legálne iba na niekoľkých miestach v krajine, napríklad v hlavnom meste Mexiko, severnom štáte Coahuila a štáte Quintana Roo pri karibskom pobreží.

Mexický prezident López Obrador je náboženský zameraný a v niektorých sociálnych otázkach vyznáva dosť konzervatívne postoje. Neprejavil ani zámer presadiť homosexuálne manželstvá na celonárodnej úrovni.

Viac k témam: homosexuálne manželstvá, Konzervatívna strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Manželstvá rovnakého pohlavia už schválil aj konzervatívny mexický štát Puebla © SITA Všetky práva vyhradené.