Lyžiarskemu stredisku v Pyrenejách chýbal sneh, tak si ho nechali navoziť vrtuľníkmi (video)

Zaujímavosti

17.2.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzske lyžiarske stredisko si nechalo na svoje suché svahy priviezť sneh vrtuľníkmi. Svahy bez snehu sú dôsledkom mierneho počasia, pre ktoré hrozilo, že stredisko Luchon-Superbagneres bude musieť zavrieť. Rezort ležiaci v Pyrenejach preto zabezpečil, aby vrtuľníky zhodili na svahy približne 50 ton snehu.

Ten priviezli z vyšších horských oblastí a pozhadzovali ho na svahy pre začiatočníkov a deti. Teploty v Pyrenejach v týchto dňoch presiahli desať stupňov Celzia a zanechali tak lyžiarske svahy bez snehovej pokrývky. Mierne počasie a nedostatok snehu počas zimy spájajú meteorológovia s klimatickými zmenami.

S cieľom udržať stredisko Luchon-Superbagneres otvorené sa miestne úrady rozhodli pre takéto netradičné riešenie, ktoré stálo viac než 5 000 eur. Šéf miestnej rady Hervé Pounau však vyjadril presvedčenie, že sa táto investícia oplatila. Školské prázdniny vo februári a v marci bývajú totiž pre francúzske lyžiarske strediská najrušnejším obdobím roka.

Viac k témam: klimatické zmeny, lyžiarske strediská, sneh
Zdroj: Webnoviny.sk – Lyžiarskemu stredisku v Pyrenejách chýbal sneh, tak si ho nechali navoziť vrtuľníkmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.