Kreatívny pedagóg sa na online vyučovanie prezlieka za superhrdinov

Zaujímavosti

14.6.2020 (Webnoviny.sk) – Bolívijský učiteľ výtvarnej výchovy v čase pandémie vyučuje žiakov cez internet v kostýmoch superhrdinov, akými sú napríklad Spiderman, Batman či Flash. Tridsaťtriročný Jorge Manolo Villarroel žije v chudobnej časti hlavného mesta a učí deti od 9 do 14 rokov z bohatších rodín.

Viac o téme: Koronavírus

„Roky vstupujú do sveta dospelých, teraz prišiel čas, aby sme sa my otvorili ich svetu, a tým je chat. Pri rozprávaní môžu pociťovať určité limity, no na chate to rozbalia,“ vyjadril sa pedagóg s tým, že žiaci ho zase učia používať rôzne technológie. Každá hodina sa začína zumbou, keďže Villarroel je aj inštruktor zumby. Nasledujú modlitba a hudba spojená so superhrdinami.

Na online vyučovaní sa zúčastňuje 45 žiakov. Učiteľ si vyrába kostýmy sám. „Musel som improvizovať, keďže v čase karantény nemôžem chodiť von,“ vysvetlil. „Po pandémii sa všetko zmení, aj vyučovanie,“ dodal.

Niektorí tvrdia, že online forma vyučovania je len pre bohatých, ktorí si môžu kúpiť počítač alebo smartfón. V Bolívii je internet pomalý, drahý a prístupný len vo väčších mestách. V mnohých chudobných oblastiach sú elektrina a televízia relatívne nové veci. „Aj v súkromnej škole, kde učím, sú deti, ktoré nemajú dobré telefóny. No prežívame obdobie zmeny,“ vyhlásil Villarroel.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, technológie, učiteľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Kreatívny pedagóg sa na online vyučovanie prezlieka za superhrdinov © SITA Všetky práva vyhradené.