Dojímavý príbeh o priateľstve psa a žirafy sa skončil smutne, žirafie mláďa náhle zomrelo

Zaujímavosti

6.12.2019 (Webnoviny.sk) – V zvieracom útulku v Juhoafrickej republike zomrelo žirafie mláďa. Len pred dvoma týždňami sa dostalo do svetových médií vďaka neobvyklému medzidruhovému priateľstvu, ktoré vzniklo medzi ním a miestnym strážnym psom, nemeckým ovčiakom. „Všetci sme zronení,“ napísala v piatok na Facebook ošetrovateľka zvierat Janie Van Heerden, ktorá sa o žirafie mláďa starala.

Zdravotný stav mláďaťa sa podľa nej už niekoľko dní zhoršoval, príčinou smrti bolo nakoniec krvácanie do mozgu.

Mláďa žirafy našiel len niekoľko dní po jeho narodení opustené v divočine miestny farmár, ako bezvládne leží na zemi a je úplne dehydrované. Priviezol ho do veterinárneho útulku pre divoké zvieratá, kde dostalo meno Jazz a jeho stav sa začal postupne zlepšovať.

Žirafie mláďa si okamžite zobral pod patronát strážny pes a od tej doby boli obaja nerozlučnými priateľmi. Pes sa od malej žirafy odmietal vzdialiť a dôsledne sa staral o jej bezpečnosť, napriek tomu, že žirafie mláďa bolo od neho dvakrát väčšie.

Ich priateľské spolunažívanie zobrazuje množstvo dojemných fotografií, ktoré niekoľko dní prinášali médiá po celom svete.

Strážny pes bol pri žirafe aj v čase, keď zomierala. Keď pracovníci útulku odviezli jej uhynuté telo, podľa Van Heerden dlho nehybne sedel pred príbytkom, ktorý spoločne zdieľali.

Viac k témam: pes, žirafa
Zdroj: Webnoviny.sk – Dojímavý príbeh o priateľstve psa a žirafy sa skončil smutne, žirafie mláďa náhle zomrelo © SITA Všetky práva vyhradené.