Do centra austrálskeho Adelaide sa vybrala kengura, odvahu jej dodalo vyľudnené mesto (video)

Zaujímavosti

21.4.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia v austrálskom Adelaide v nedeľu zachytila na kamere kenguru, ako skáče po prázdnych uliciach v centre mesta. V meste, kde žije viac ako 1,2 milióna ľudí, platia prísne opatrenia súvisiace so šírením nového koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus 

Hovorca polície uviedol, že zviera takmer spôsobilo dopravnú nehodu a napokon odskákalo do parku. „Bolo to naozaj ojedinelé,“ vyhlásil hovorca a dodal, že kenguru do centra mesta zrejme prilákal pokoj.

Vláda obyvateľov totiž vyzvala, aby zostali doma a von vychádzali len v nevyhnutých prípadoch, ako napríklad na nákup potravín či k lekárovi. Všetky verejné miesta sú zatvorené.

Sociálne obmedzenia pre ľudí spôsobili výnimočné správanie zvierat aj v iných častiach sveta. Napríklad v thajskej provincii Phuket spozorovali nárast počtu korytnačích hniezd na niektorých plážach.

Zástupca tamojšej ochranárskej organizácie uviedol, že dôvodom je zrejme pandémia, ktorá „uväznila“ ľudí v ich domovoch.

Viac k témam: kengura
Zdroj: Webnoviny.sk – Do centra austrálskeho Adelaide sa vybrala kengura, odvahu jej dodalo vyľudnené mesto (video) © SITA Všetky práva vyhradené.