Charitatívny kalendár venovaný ženám podporí organizácie bojujúce proti násiliu na ženách

Zaujímavosti

15.12.2019 (Webnoviny.sk) – Organizácie bojujúce proti násiliu na ženách podporí Charitatívny kalendár 2020 venovaný ženám od fotografky Doroty Holubovej. Výťažok z predaja pomôže týmto organizáciám naďalej poskytovať útočisko obetiam domáceho násilia na Slovensku.

Agentúru SITA o tom informovala Adriana Mesochoritisová z občianskeho združenia Možnosť voľby. Fotografka a autorka kalendára Holubová sa tejto téme dlhodobo venuje vo svojej voľnej tvorbe.

Z posledných výskumov vyplýva, že na Slovensku má skúsenosť s násilím počas svojho života každá tretia žena a počas jedného roka zažije fyzické alebo sexuálne násilie zo strany svojho partnera šesť percent ženskej populácie, čo predstavuje 140 000 žien ročne. Preto som sa rozhodla vytvoriť projekt, ktorého cieľom je finančne pomôcť konkrétnym ženám a organizáciám, ktoré podporujú ženy a bojujú proti násiliu na ženách. Do kalendára som vybrala silné sebavedomé ženy,“ podotkla.

V kalendári sú fotografie žien, ktoré sú podľa autorky inšpiratívne. Sú nimi astrobiologička Michaela Musilová, aktivistka Adriana Mesochoritisová, speváčka Celeste Buckingham, tanečnice burlesque Šárka Nohelová a Veronika Macková, rektorka Bohunka Koklesová, herečka Zuzana Kocúriková, spisovateľka Katarína Holetzová, armádna záchranárka Zuzana Lacíková, novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová, opozičná politička Irena Bihariová, kajakárka Jana Dukátová a režisérka Zuzana Límová.

Kalendár je v predaji do Vianoc. Zámerom je naplniť cieľ projektu, teda vyzbierať financie pre organizácie prevádzkujúce azylové domy pre ženy a deti. Cena kalendára je 10,42 eur.

Viac k témam: Charitatívny kalendár 2020, domáce násilie, finančná pomoc, sexuálne násilie
Zdroj: Webnoviny.sk – Charitatívny kalendár venovaný ženám podporí organizácie bojujúce proti násiliu na ženách © SITA Všetky práva vyhradené.