Archeológovia v Egypte objavili ojedinelý nález, vykopali múmiu nezvyčajne veľkého zvieraťa

Zaujímavosti

12.11.2019 (Webnoviny.sk) – Archeológovia v Egypte objavili múmiu nezvyčajne veľkého zvieraťa, pravdepodobne leva alebo levice. Informovalo o tom ministerstvo pre historické pamiatky. Ministerstvo v pondelkovom stanovisku uviedlo, že múmiu vykopali v Sakkáre južne od Káhiry. Ide o rozsiahle staroveké pohrebisko, kde sa nachádza aj známa stupňovitá pyramída.

Archeológovia často nachádzajú mumifikované mačky, avšak nález leva je ojedinelý. Prvý raz ho objavili v roku 2004, čo ukazuje posvätné postavenie tohto zvieraťa v dávnych časoch. Ministerstvo uviedlo, že podrobnosti k objavu zverejní na tlačovej konferencii, keď dokončia skenovanie.

Egyptská vláda zverejňuje nové archeologické objavy dúfajúc, že oživí cestovný ruch, ktorý sa stále spamätáva z chaosu nasledujúceho po povstaní v roku 2011, ktoré zvrhlo z vlády dlhoročného prezidenta Husního Mubaraka.

Viac k témam: lev, Múmia
Zdroj: Webnoviny.sk – Archeológovia v Egypte objavili ojedinelý nález, vykopali múmiu nezvyčajne veľkého zvieraťa © SITA Všetky práva vyhradené.