Zomrela žena, ktorá zverejnila Clintonovu sexuálnu aféru s Lewinskou

Správy Svet

9.4.2020 (Webnoviny.sk) – Vo veku 70 rokov zomrela Linda Trippová, ktorá bola ústrednou postavou stojacou za zverejnením sexuálnej aféry medzi bývalým americkým prezidentom Billom Clintonom a niekdajšou stážistkou v Bielom dome Monicou Lewinskou. Podľahla rakovine pankreasu, uviedla jej rodina pre americké médiá.

S Lewinskou boli kamarátky

Trippová pracovala pre americké ministerstvo obrany, kde sa s o 24 rokov mladšou Lewinskou spriatelila. Dozvedela sa od nej, že mala sexuálny pomer s prezidentom a v roku 1997 si začala spoločné telefonické rozhovory tajne nahrávať.

Nahrávky následne odovzdala špeciálnemu prokurátorovi Kennethovi Starrovi, čo viedlo k rozsiahlemu vyšetrovaniu. Prezradila tiež, že Lewinská vlastní modré šaty, na ktorých sa nachádzajú „dôkazy“ pomeru s prezidentom.

Proces viedol k impeachmentu

Sexuálny škandál vtedajšieho šéfa Bieleho domu tvrdo zasiahol a takmer ho pripravil o úrad. Viedol dokonca k procesu impeachmentu, ktorý ale Clinton nakoniec ustál.

Trippová trvala na tom, že citlivé informácie zverejnila z dôvodu „patriotizmu“, kritici ju však obviňovali, že zradila Lewinskej priateľstvo a snažila sa podkopať prezidentský úrad.

V reakcii na správy, že je Trippová blízko smrti, Lewinská na Twitteri napísala, že „bez ohľadu na minulosť“ dúfa v jej uzdravenie.

Viac k témam: americký exprezident, sexuálna kauza
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela žena, ktorá zverejnila Clintonovu sexuálnu aféru s Lewinskou © SITA Všetky práva vyhradené.