Zemetrasenie na Haiti neprežilo už takmer dvetisíc ľudí, záchranári stále pátrajú po preživších (foto)

Správy Svet

18.8.2021 (Webnoviny.sk) – Počet obetí zemetrasenia s magnitúdom 7,2, ktoré v sobotu zasiahlo karibský štát Haiti, sa v priebehu utorka vyšplhal na 1 941. Informoval o tom Haitský úrad civilnej ochrany s tým, že po otrasoch je aj približne 9 900 zranených.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zemetrasenie na Haiti (fotografie)

Otrasy podľa úradov zničili viac ako sedemtisíc domov a ďalších takmer päťtisíc poškodili. O strechu nad hlavou tak prišlo asi 30-tisíc rodín. Zničené alebo vážne poškodené sú aj nemocnice, školy, úrady a kostoly.

Epicentrum otrasov sa podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) nachádzalo približne 125 kilometrov západne od hlavného mesta Port-au-Prince. Niektoré mestá takmer zrovnalo so zemou a spôsobilo zosuvy pôdy.

Haiti v ostatnom období stíha jedna pohroma za druhou počnúc pandémiou koronavírusu cez násilnosti gangov, zhoršovanie chudoby až po nedávnu vraždu prezidenta Jovenela Moiseho.

Viac k témam: obete, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zemetrasenie na Haiti neprežilo už takmer dvetisíc ľudí, záchranári stále pátrajú po preživších (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.