Zdravotný stav odsúdeného mafiána Borženského je vážny, jeho prepustenie žiada aj väzenská stráž

Slovensko Správy

7.5.2021 (Webnoviny.sk) – Zdravotný stav odsúdeného príslušníka košického podsvetia Dušana Borženského je natoľko závažný, že o prerušenie výkonu jeho trestu žiada už aj Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

Ako ďalej informuje portál televízie Joj noviny.sk, Borženský je pre onkologické ochorenie hospitalizovaný vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Práve nemocnica v správe ZVJS podľa portálu žiada prepustenie odsúdeného a jeho umiestnenie do zariadenia hospicovej starostlivosti.

Portál pripomína, že Borženský sa podieľal na vraždách konkurenčných šéfov zločineckých skupín pôsobiacich na východe Slovenska, napríklad aj na vražde Karola Kolárika spájaného s Mikulášom Černákom.

„Borženského obhajoba sa pre jeho zdravotný stav stále pokúša o prerušenie výkonu trestu odsúdeného, zatiaľ márne. Na poslednom konaní súdu sa ich klient už osobne nezúčastnil práve pre jeho zdravotný stav,“ napísal portál.

Viac k témam: prepustenie na slobodu
Zdroj: Webnoviny.sk – Zdravotný stav odsúdeného mafiána Borženského je vážny, jeho prepustenie žiada aj väzenská stráž © SITA Všetky práva vyhradené.