Závodom v obci Hamr otriasol výbuch, zasahovali aj vrtuľníky

Správy Svet

19.11.2019 (Webnoviny.sk) – Osem osôb utrpelo zranenia pri výbuchu, ktorý nastal v utorok dopoludnia pri výrobe chemických látok v českej obci Hamr na Jezeře v okrese Česká Lípa v Libereckom kraji. Na mieste zasahuje niekoľko posádok záchrannej služby, vrtuľník záchranárov z Prahy i hasiči.

Výbuch nastal v areáli závodu na likvidáciu nebezpečného odpadu. „Pri miešaní látok došlo v spojení s vodou k výbuchu a následnému požiaru,“ povedala pre denník Právo hovorkyňa hasičov Lucie Hložková. Ako dodala, z miesta museli evakuovať deväť ľudí, pričom niektorých transportovala záchranná služba.

Tá podľa svojho hovorcu Michaela Georgieva aktivovala traumaplán prvého stupňa. „Mali sme tam osem pacientov, z toho boli dvaja v kritickom stave transportovaní vrtuľníkom. Ďalší človek utrpel stredne ťažké poranenia,“ povedal Georgiev.

Do nemocnice na vyšetrenie musia podľa hovorcu aj samotní záchranári, ktorí boli na mieste ako prví, pretože sa podľa veliteľa nachádzali v nebezpečnej zóne. Momentálne je areál uzavretý, cituje hovorcu spravodajský portál Novinky.cz.

Viac k témam: výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Závodom v obci Hamr otriasol výbuch, zasahovali aj vrtuľníky © SITA Všetky práva vyhradené.