Zatkli viac ako 300 údajných členov mafie ’Ndrangheta, na raziách boli tisícky policajtov (video)

Správy Svet

19.12.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia v Taliansku, Švajčiarsku, Nemecku a Bulharsku zatkla počas rozsiahlej akcie viac ako 300 údajných členov mafiánskej organizácie ’Ndrangheta. Len v Taliansku sa na raziách zúčastnilo 2 500 policajtov, ktorí okrem iného prehľadali aj nehnuteľnosť v hodnote 15 miliónov eur. Razie sa uskutočnili v celej krajine, no zamerali sa najmä na kalábrijské mesto Vibo Valentia.

Medzi zadržanými sú bývalý poslanec, niekdajší regionálny predstaviteľ, starosta z Kalábrie, predstaviteľ politickej strany a veliteľ carabinierov, ktorý v minulosti pracoval v kalábrijskom hlavnom meste. Podozrivých zadržiavajú pre podozrenia z vydierania, vraždy, prania špinavých peňazí a členstva v mafiánskej organizácii.

„Je to najväčšia operácia od veľkého procesu z Palerma,“ vyjadril sa prokurátor Nicola Gratteri odkazujúc na proces so sicílskou mafiou z rokov 1986 – 1992, počas ktorého odsúdili viac ako 300 ľudí. „Úplne sme rozbili klany v provincii Vibo, ale zapojené boli talianske regióny od Álp až po Sicíliu,“ dodal.

Viac k témam: ‚Ndrangheta, mafia, policajná razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zatkli viac ako 300 údajných členov mafie ’Ndrangheta, na raziách boli tisícky policajtov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.