Za uplynulý týždeň prišli na koľajniciach o život štyria ľudia, všetky obete zrazili vlaky

Slovensko Správy

18.11.2019 (Webnoviny.sk) – Na koľajniciach počas minulého týždňa zomreli štyria ľudia. Informoval o tom hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč. Nešťastia sa stali minulý utorok a v stredu, všetky obete zrazili vlaky.

Trasy, na ktorých zomreli štyria ľudia

V utorok 12. novembra vlak zrazil a usmrtil muža na hlavnom ťahu Košice – Poprad v úseku Spišské Vlachy – Markušovce. Totožnosť osoby je neznáma.

V stredu 13. novembra zaznamenali ŽSR tri zrážky vlaku s osobou. Prvá z nehôd sa stala na hlavnom ťahu medzi Leopoldovom a Piešťanmi v úseku Leopoldov – Veľké Kostoľany, ďalšia na trati do Dunajskej Stredy v úseku Bratislava-Nové Mesto – Podunajské Biskupice a posledná na úseku Púchov – Lúky pod Makytou, po ktorej jazdia expresy cez valašský región zo Žiliny do Prahy.

Nastala aj zrážka vlaku s autom

Správca železničnej infraštruktúry ŽSR zaznamenal uplynulý týždeň aj jednu zrážku vlaku s autom. Stala sa v pondelok 11. novembra krátko po poludní v Trnovci nad Váhom, ktorý leží na hlavnom ťahu medzi Bratislavou a Novými Zámkami. Nikomu sa nič nestalo, dodávajú ŽSR.

Viac k témam: vlak, vlaková doprava, zrážka vlaku s autom, zrážka vlaku s osobou, ŽSR Železnice Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Za uplynulý týždeň prišli na koľajniciach o život štyria ľudia, všetky obete zrazili vlaky © SITA Všetky práva vyhradené.