Za tri roky narástla populácia Egypta o sedem miliónov, až pätinu obyvateľstva tvoria mladí ľudia

Správy Svet

11.2.2020 (Webnoviny.sk) – Rýchlo rastúca populácia Egypta dosiahla v utorok novú métu – 100 miliónov obyvateľov. Informoval o tom oficiálny štatistický úrad. To znamená nárast o sedem miliónov v porovnaní s posledným sčítaním ľudu v roku 2017.

Celkovo sa populácia Egypta od roku 1960 strojnásobila. Štatistický úrad odhaduje, že až vyše pätinu obyvateľstva v súčasnosti tvoria mladí ľudia vo veku 18 až 29 rokov.

Väčšina obyvateľstva žije v mestských oblastiach v blízkosti Nílu. Káhira a provincia Gíza sú domovom pre 19 miliónov Egypťanov. Vláda považuje problém populačného rastu momentálne „za jednu z najväčších výziev, ktorým štát čelí“.

Egypt, ktorý je najľudnatejšou arabskou krajinou, sa preto snaží o utlmenie vysokej pôrodnosti, napríklad prostredníctvom kampaní. Deje sa tak v čase, keď nespokojnosť s hospodárskou situáciou stúpa a až tretina obyvateľstva žije v chudobe.

Viac k témam: populácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Za tri roky narástla populácia Egypta o sedem miliónov, až pätinu obyvateľstva tvoria mladí ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.