Z volebného súboja odišlo zatiaľ osem kandidátov, Radačovského dobehli rasistické výroky

Slovensko Správy

1.2.2020 (Webnoviny.sk) – Z boja o kreslo poslanca parlamentu odišlo zatiaľ osem kandidátov. Piati predstavitelia strán Slovenská liga a Vlasť sa vzdali kandidatúry sami, ďalších dvoch odvolali strany Vlasť a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Informácie pochádzajú z internetovej stránky ministerstva vnútra. O svojho kandidáta prišla v tomto týždni aj koalícia Progresívne Slovensko/Spolu (PS/Spolu).

Kandidatúry sa vzdali Renáta Knezovič a Alexander Koreň (obaja zo Slovenskej ligy). Za stranu Vlasť ide o Jozefa Škultétyho, Natáliu Balanovú a Romana Hudoka. Vlasť odvolala z kandidatúry Ivana Hriczka a ĽSNS Mareka Beláka.

Vzdanie sa kandidatúry na sociálnej sieti oznámil tento týždeň aj Erik Radačovský z koalície PS/Spolu. Rozhodol sa tak po medializácii jeho rasistických výrokov z minulosti. „Neexistuje ospravedlnenie mojich mladíckych rasistických reči. Ako mladý chalan som sa nechal strhnúť nenávisťou a musím niesť dôsledky. A každému, koho sa moje konanie v mladosti dotklo, sa úprimne a od srdca aj dnes ospravedlňujem,“ napísal na sociálnej sieti. Uviedol tiež, že odstupuje, no bojovať proti nenávisti neprestane. „Nebudem sa ani ľutovať, ani vyhovárať. Budem ďalej pracovať na tom, aby rasisti a fašisti na Slovensku nevyhrali,“ dodal.

Kandidát na poslanca do Národnej rady SR sa môže kandidatúry vzdať najneskôr 48 hodín pred začatím volieb. Urobiť tak musí v listinnej forme s úradne osvedčeným podpis. Najneskôr 48 hodín pred začatím volieb môže kandidáta prostredníctvom splnomocnenca odvolať aj politická strana alebo koalícia, ktorá ho nominovala.

Parlamentné voľby sa uskutočnia v sobotu 29. februára.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Z volebného súboja odišlo zatiaľ osem kandidátov, Radačovského dobehli rasistické výroky © SITA Všetky práva vyhradené.