Vstup Slovenska do Európskej únie považuje prezidentka Čaputová za správne rozhodnutie občanov

Slovensko Správy

1.5.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti 16. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie (EÚ) konštatovala, že išlo o správne rozhodnutie.

Vyjadrila tiež vieru v to, že s nástupom novej vlády krajina obnoví aj zahraničnopolitický konsenzus. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti.

Správne rozhodnutie slovenských občanov

„Pred 16 rokmi sme po úspešnom referende vstúpili do Európskej únie a bolo to správne rozhodnutie občanov Slovenska. Verím, že sa s nástupom novej vlády na Slovensku obnoví aj konsenzus na našom zahraničnopolitickom smerovaní, ktorý sa v uplynulých rokoch naštrbil,“ uviedla prezidentka.

Nenahraditeľná pomoc Európy v čase krízy

Ako ďalej priblížila, nikdy predtým nebolo tak evidentné, ako veľmi sa európske politiky priamo týkajú všetkých občanov. Zdôraznila tiež, že európska pomoc je v čase krízy nenahraditeľná a každý členský štát bude musieť prejaviť dostatok dobrej vôle prejsť jej dôsledkami spoločne.

„Tak, ako je to vlastné dobrým partnerom a spojencom,“ uzavrela Čaputová.

Slovensko si dnes pripomína 16. výročie svojho vstupu do EÚ. SR sa 1. mája 2004 spolu s ďalšími deviatimi krajinami stala súčasťou európskeho spoločenstva.

Viac k témam: referendum, výročie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vstup Slovenska do Európskej únie považuje prezidentka Čaputová za správne rozhodnutie občanov © SITA Všetky práva vyhradené.