Vojna proti mexickým drogovým kartelom pokračuje, Trump ich zaradí medzi teroristické skupiny

Správy Svet

27.11.2019 (Webnoviny.sk) – Americká vláda oficiálne zaradí mexické drogové kartely medzi teroristické skupiny. Oznámil to prezident Donald Trump. Ako povedal v utorok, pracuje na tom už najmenej 90 dní. Podľa jeho slov nejde o jednoduchý proces, už v ňom ale výrazne pokročili. Oznámenie podnietilo mexické ministerstvo zahraničných vecí, aby požiadalo o bezodkladné stretnutie s predstaviteľmi amerického rezortu diplomacie.

Trump tento mesiac vyhlásil, že „povedie vojnu proti drogovým kartelom„. Stalo sa tak po tom, čo pri útoku v Mexiku zomrelo deväť amerických občanov, z toho tri ženy a šesť detí. Obete, ktoré patrili k mormónskej komunite, prišli o život 4. novembra počas cesty cez odľahlú oblasť na severe Mexika.

Po vyhlásení určitej skupiny za teroristickú sa pre občanov USA stáva nelegálne takéto zoskupenie podporovať. Ich členovia tiež nesmú vstúpiť na územie Spojených štátov a v prípade, že sú už tam, hrozí im deportácia. Finančné inštitúcie musia v prípade identifikovania prostriedkov takýchto skupín peniaze zablokovať a nahlásiť to americkému ministerstvu financií.

Viac k témam: drogový kartel, teroristická skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna proti mexickým drogovým kartelom pokračuje, Trump ich zaradí medzi teroristické skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.