Vodička dostala na R1 šmyk a odhodilo ju do dráhy kamiónu, v kolóne došlo k ďalším nehodám

Slovensko Správy

2.1.2020 (Webnoviny.sk) – Pri nehode viacerých áut museli vo štvrtok policajti zasahovať na rýchlostnej ceste R1. Ako ďalej agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, 51-ročná vodička šoférovala osobné auto Kia Venga smerom na Trnavu.

„Na moste ponad rieku Váh, pri obci Váhovce bola namrznutá cesta. Pri predbiehaní kamiónu dostala šmyk, narazila do zvodidiel a vzápätí bola odhodená do jazdnej dráhy kamiónu. Jeho vodič nestačil ubrzdiť a došlo k zrážke,“ povedala Kredatusová.

Vodička sa podľa nej pri nehode ľahko zranila. „Následne v kolóne nestihol ubrzdiť 71-ročný vodič Renaultu Clio a zozadu narazil do Škody Superb. Tu došlo k ľahkému zraneniu spolujazdca. V úseku sa zrazilo ešte ďalších päť vozidiel,“ uviedla Kredatusová s tým, že v týchto prípadoch išlo o škodové udalosti, teda sa zaobišli bez zranení. Polícia následne zabezpečila odklon dopravy cez Sereď na necelé tri hodiny, kým bola R1 plne sprejazdnená.

Viac k témam: dopravná nehoda, poľadovica, rýchlostná cesta R1
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodička dostala na R1 šmyk a odhodilo ju do dráhy kamiónu, v kolóne došlo k ďalším nehodám © SITA Všetky práva vyhradené.