Vodič elektrokolobežky v Poprade na chodníku zrazil dievčatko, polícia upozorňuje na pravidlá

Slovensko Správy

7.5.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia v Poprade objasňuje dopravnú nehodu, pri ktorej vodič elektrokolobežky zrazil dievčatko. Nehoda sa stala v utorok podvečer 4. mája na chodníku na Moyzesovej ulici iba týždeň po tom, ako mesto spustilo po prvýkrát službu zdieľaných elektrických kolobežiek. O prípade informovala polícia na sociálnej sieti.

Podľa polície vodič so spolujazdcom stojacim za ním viedol elektrokolobežku po chodníku. „Chcel prejsť medzi chodcami kráčajúcimi tým istým smerom. Dievčatko, kráčajúce pri pravom okraji chodníka, urobilo úkrok vľavo a prišlo k zrážke kolobežky s chodkyňou,“ opísali policajti. Dievča spadlo na chodník a utrpelo ľahké zranenie.

Polícia pripomína potrebu dodržiavať dopravné predpisy aj pri používaní elektrokolobežiek. Upozorňuje, že pre jazdu na kolobežke by sa mali využívať prioritne cyklotrasy a pravé krajnice ciest. „Na chodníku je jazda elektrickou kolobežkou povolená, ale len rýchlosťou chôdze a na jeho pravej strane. Jazdec musí kolobežku riadiť oboma rukami a byť na kolobežke sám, neťahať iné zariadenie a v prípade niekoľkých jazdcov ísť na kolobežkách jednotlivo za sebou,“ dodala polícia.

Viac k témam: elektrická kolobežka, nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič elektrokolobežky v Poprade na chodníku zrazil dievčatko, polícia upozorňuje na pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.