Video: V Albánsku ubúda nádej, že by po zemetrasení našli záchranári pod troskami niekoho živého

Správy Svet

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – V Albánsku ubúda nádej, že by dva dni po zemetrasení našli záchranári pod troskami ešte niekoho živého. Počet obetí sa medzičasom vyšplhal na 40, keď záchranári zo sutí vytiahli ďalšie telá. Záchranné a pátracie operácie pokračujú v prístavnom meste Drač, 33 kilometrov západne od Tirany, kde počas noci našli troch mŕtvych.

Naopak, práce zastavili v blízkom meste Thumanë, keďže už nepredpokladajú, že by bol ešte niekto zasypaný. V noci tam vytiahli spod trosiek šesť tiel.

Silné zemetrasenie zasiahlo Albánsko v utorok pred úsvitom. Nasledovali stovky viac či menej intenzívnych dotrasov, ktoré skomplikovali záchranné práce.

Zranenia utrpelo vyše 650 ľudí, mnohí ostali bez strechy nad hlavou, pričom približne 2 100 obyvateľov Thumanë strávilo aj utorkovú noc v stanoch. Vláda prisľúbila, že počas budúceho roka zabezpečí domovy pre všetkých, ktorí o ne prišli v dôsledku zemetrasenia.

Viac k témam: záchranári, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V Albánsku ubúda nádej, že by po zemetrasení našli záchranári pod troskami niekoho živého © SITA Všetky práva vyhradené.