Video: Drogová scéna na Zemplíne prišla o dvoch dílerov, kukláči chytili Branislava a Mateja

Slovensko Správy

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Trebišovskej polícii sa podarilo prekaziť obchodovanie s drogami prevažne v blízkosti herní v Trebišove a Sečovciach. Dvom mladíkom vo veku 29 a 21 rokov hrozí za to väzenie. Ako ďalej agentúru SITA informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, polícia získala informáciu o predaji drog v júli.

Na základe následného vyšetrovania košickí kukláči v spolupráci s trebišovskými kriminalistami vo štvrtok 14. novembra krátko popoludní zastavili v obci Horovce v michalovskom okrese auto. Vo vozidle boli tri osoby, dvaja z nich, 29-ročný Branislav z okresu Michalovce a 21-ročný Matej mali pri sebe drogy. Tretiu osobu z auta polícia nezadržala.

Našli pervitín aj metamfetamín

Počas prehliadky auta našla polícia v Branislavovej taške zatavenú striekačku s 0,42 gramu čírej kryštalickej látky s obsahom metamfetamínu (pervitínu). Podľa expertízy by sa z nej dalo vyrobiť minimálne sedem bežných jednorazových dávok drogy, každá s obsahom minimálne desať gramov pervitínu.

Našli aj plastové vrecúško s neznámym práškom hnedozelenej farby a kovovú drvičku s obsahom neznámej hnedozelenej sušiny.

Mladší, 21-ročný Matej polícii počas prehliadky auta dobrovoľne vydal plastové vrecúško s 0,34 gramu čírej kryštalickej látky s obsahom metamfetamínu. Z tohto množstva by sa podľa expertízy dalo vyrobiť minimálne šesť bežných jednorazových dávok drogy.

Obvinili Branislava a Mateja

Podľa polície Branislav získaval pervitín či marihuanu od viacerých zatiaľ neznámych osôb v Michalovciach. Drogy delil na užívateľské dávky a predával najmä v blízkosti herní v mestách Trebišov a Sečovce.

Trebišovský policajný vyšetrovateľ obvinil 29-ročného Branislava zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.

V prípade dokázania viny mu hrozí väzenie na tri až desať rokov. Z drogovej trestnej činnosti obvinili taktiež 21-ročného Mateja. Jemu v prípade dokázania viny hrozí väzenie až na päť rokov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: drogoví díleri, drogy, metamfetamín, pervitín
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Drogová scéna na Zemplíne prišla o dvoch dílerov, kukláči chytili Branislava a Mateja © SITA Všetky práva vyhradené.