Video: Dodávka s desiatkami migrantov prerazila kovovú bránu na hraniciach v Ceute

Správy Svet

18.11.2019 (Webnoviny.sk) – Dodávka vezúca 52 migrantov prerazila v pondelok hraničnú bariéru medzi Marokom a španielskou enklávou Ceuta. Informovala o tom súkromná španielska tlačová agentúra Europa Press citujúca predstaviteľov Červeného kríža. Dodávka sa pokúsila dostať cez hranice v pondelok na úsvite, pričom prerazila najmenej jednu kovovú bránu. Subsaharských migrantov polícia neskôr zadržala v meste.

Migranti, ktorí dorazia ku hraniciam, sa väčšinou pokúšajú preliezť cez šesť metrov vysoký hraničný plot. Snahy o prekročenie hranice na vozidlách sú však ojedinelé.

Keď sa migranti úspešne dostanú do Ceuty, zvyčajne tam požiadajú o azyl alebo čakajú na príležitosť vycestovať do pevninského Španielska. Podľa agentúry Europa Press pri pondelkovom pokuse o prekročenie hranice utrpeli ľahšie zranenia štyria migranti, ktorých následne ošetrili v miestnej nemocnici.

Viac k témam: migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dodávka s desiatkami migrantov prerazila kovovú bránu na hraniciach v Ceute © SITA Všetky práva vyhradené.