V Turecku pri zemetrasení zomrelo sedem ľudí, ďalší uviazli pod troskami popadaných budov (video)

Správy Svet

23.2.2020 (Webnoviny.sk) – Sedem ľudí zomrelo v Turecku v dôsledku zemetrasenia s magnitúdom 5,7, ktoré v nedeľu ráno udrelo v západnom Iráne. Informoval o tom turecký minister vnútra Süleyman Soylu.

Epicentrum zemetrasenia bolo pri iránskom meste Choj a zasiahlo dediny v tureckej provincii Van. Podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra zemetrasenie vychádzalo z hĺbky päť kilometrov.

Soylu na tlačovej konferencii v Ankare povedal, že v okrese Baskule zomreli tri deti a štyria dospelí. Päť osôb utrpelo zranenia, s ktorými ich previezli do nemocnice. Ďalší ľudia sú ešte uviaznutí pod troskami popadaných budov, dodal politik. Do horského regiónu už vyslali záchranné tímy.

Iránska tlačová agentúra IRNA informovala, že zemetrasenie zasiahlo 43 dedín v horskej oblasti Kotúr. Niektorí obyvatelia podľa nej utrpeli zranenia, ale nie sú v kritickom stave.

Viac k témam: úmrtie, zemetrasenie, zemetrasenie v Iráne
Zdroj: Webnoviny.sk – V Turecku pri zemetrasení zomrelo sedem ľudí, ďalší uviazli pod troskami popadaných budov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.