V troch rómskych komunitách v Krompachoch uvoľnili karanténu

Slovensko Správy

1.5.2020 (Webnoviny.sk) – V troch miestnych lokalitách v meste Krompachy v okrese Spišská Nová Ves už sú uvoľnené karanténne opatrenia. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Dáša Račková.

Viac o téme: Koronavírus

„Dnešným dňom od 13:00 uvoľňujeme karanténu troch miestnych lokalít v meste Krompachy, v ktorých boli potvrdené prípady ochorenia Covid-19. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Spišskej Novej Vsi vydá zmenu opatrenia, ktorým sa zruší zákaz styku osôb z týchto lokalít s ostatným obyvateľstvom,“ priblížila Račková.

Osoby, u ktorých sa ochorenie Covid-19 pred troma týždňami potvrdilo, mali podľa Račkovej v tomto týždni dvakrát po sebe testy s negatívnym výsledkom.

„U miestnych ľudí priaznivo dopadli aj výsledky merania teploty, ako aj opakované kontrolné odbery vzoriek. RÚVZ v Spišskej Novej Vsi epidemiologickú situáciu v regióne naďalej pozorne sleduje a spolupracuje s miestnou samosprávou a Krízovým štábom Okresného úradu v Spišskej Novej Vsi,“ ozrejmila Račková.

Hovorkyňa zároveň vyzvala, že je aj naďalej potrebné dbať na povinné nosenie rúšok na verejnosti, umývanie a dezinfekciu rúk. „Obyvateľov prosíme o rešpektovanie protiepidemických opatrení a odporúčaných postupov zo strany ÚVZ SR a RÚVZ v Spišskej Novej Vsi,“ uzavrela Račková. Ako dodala, v karanténe na Spiši je aktuálne ešte lokalita v obci Žehra. Tá bude uvoľnená v závislosti od vývoja epidemiologickej situácie v danej oblasti.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, rómovia
Zdroj: Webnoviny.sk – V troch rómskych komunitách v Krompachoch uvoľnili karanténu © SITA Všetky práva vyhradené.