V Trnave si podniky zriadili už viac ako tridsať letných terás, prenájom pozemkov majú len za jedno euro

Slovensko Správy

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Letné terasy na pozemkoch mesta si v Trnave zatiaľ zriadilo viac ako tridsať reštaurácií, kaviarní a zmrzlinární. Mestské zastupiteľstvo v Trnave rozhodlo, že prenájom pozemkov budú mať v tomto roku mimoriadne len za jedno euro na celú sezónu.

Niektoré prevádzky vďaka tomu ušetria aj niekoľko tisíc eur, iné stovky eur. V Trnave boli pozemky na exteriérové terasy celé roky prenajímané za 20 centov na meter štvorcový a deň.

Rozpočet mesta príde o tisícky eur

Najviac ušetrí známa pizzeria na Hlavnej ulici, ktorá mala pôvodne prenajatý pozemok za vyše 5 700 eur. Piváreň v blízkosti radnice mala platiť viac ako 3 000 eur a kaviareň v susedstve ďalších takmer 3 000 eur, všetky tieto podniky však budú platiť len jedno euro. Rozpočet mesta príde týmto opatrením, ústretovým k podnikateľom, o približne 60-tisíc eur.

Terasy si zriadili jednotlivé prevádzky nielen v absolútnom centre mesta na Trojičnom námestí, Hlavnej ulici či Halenárskej ulici, ale v niektorých prípadoch aj mimo centra. Každá vonkajšia terasa v Trnave musí patriť ku „kamennej“ prevádzke.

Podnikatelia môžu požiadať o prenájom

Podnikatelia, ktorí ešte vonkajšie terasy nemajú, môžu stále žiadať o prenájom mestského pozemku za jedno euro.

„Nové žiadosti prejdú štandardným vyjadrovacím procesom v rámci kompetencií jednotlivých odborov mestského úradu. Na základe ich stanoviska je spracovaný materiál, ktorý je predložený mestskej rade a tá rozhodne,“  informovala Veronika Majtánová z Mestského úradu v Trnave.

Viac k témam: cukráreň, koronakríza, Koronavírus, prenájom, reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Trnave si podniky zriadili už viac ako tridsať letných terás, prenájom pozemkov majú len za jedno euro © SITA Všetky práva vyhradené.