V Sydney otvorili slávnu Bondi Beach, návštevníci musia rátať s obmedzeniami

Správy Svet

28.4.2020 (Webnoviny.sk) – V austrálskom Sydney opäť otvorili slávnu Bondi Beach. Po piatich týždňoch od uzavretia pre pandémiu koronavírusu sa na pláž vrátili kúpajúci i surferi. Polícia pláž uzavrela, pretože tisícky návštevníkov boli v rozpore so zavedenými pravidlami dodržiavania sociálnych odstupov.

Bondi Beach v utorok opäť otvorili, ale len za účelom športovania. Návštevníkov počítajú, aby zaistili sociálne odstupy. Ľudia sa však stále nemôžu zoskupovať na piesku alebo opaľovať. Samotná pláž tak bola prevažne prázdna a aj surferov nápisy ako „Surf and Go“ vyzývajú k jej rýchlemu opusteniu.

Viac o téme: Koronavírus

V blízkosti pláže sa nachádza tiež stan na testovanie koronavírusu, keďže v meste je veľa nakazených, najmä medzi backpackermi, ktorí často žijú v preplnených ubytovacích zariadeniach.

Bondi je jednou z najznámejších pláží a významnou turistickou atrakciou Austrálie. Preslávená je najmä medzi surfermi, ale tiež uvoľneným životným štýlom.

Austrália registruje zatiaľ približne 6 700 infikovaných a 84 úmrtí na koronavírus.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, pláž, Sydney
Zdroj: Webnoviny.sk – V Sydney otvorili slávnu Bondi Beach, návštevníci musia rátať s obmedzeniami © SITA Všetky práva vyhradené.