V Portugalsku hrozí vypuknutie lesných požiarov, obmedzené môžu byť aj dopravné komunikácie

Správy Svet

20.8.2021 (Webnoviny.sk) – Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Lisabone upozorňuje na pretrvávajúce zvýšené riziko výskytu lesných požiarov v Portugalsku. V niektorých oblastiach môžu byť dočasne uzavreté alebo obmedzené dopravné komunikácie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

„Slovenským občanom odporúčame zvýšenú ostražitosť, sledovať miestne médiá a riadiť sa pokynmi miestnych orgánov civilnej ochrany a bezpečnostných zložiek,“ uvádza rezort. Aktuálne informácie o lokalitách požiarov je možné nájsť na internetovej stránke Civilnej ochrany Portugalska na webovej stránke www.prociv.pt.

Občania Slovenska sa v ťažkostiach môžu obrátiť na pohotovostnú linku slovenského veľvyslanectva v Lisabone na telefónnom čísle +351 917 340 255 alebo na pohotovostnej linke MZVEZ SR na čísle +421 2 5978 5978.

Viac k témam: lesné požiare, upozornenie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Portugalsku hrozí vypuknutie lesných požiarov, obmedzené môžu byť aj dopravné komunikácie © SITA Všetky práva vyhradené.