V Miloviciach našli leteckú bombu z druhej svetovej vojny, desiatky obyvateľov museli evakuovať

Správy Svet

17.2.2020 (Webnoviny.sk) – V českom meste Milovice našli v pondelok robotníci počas výkopových prác nevybuchnutú leteckú bombu z druhej svetovej vojny.

Desiatky obyvateľov museli pre ňu opustiť svoje domovy. Evakuácia sa skončila po troch hodinách, keď bombu odviezli pyrotechnici, informuje spravodajská televízia ČT24.

Po ľudí prišiel evakuačný autobus

Bomba sa nachádzala pod parkoviskom pri hlavnom vchode do zábavného parku Mirakulum. Ako uviedla hovorkyňa polície Petra Potočná, z bezpečnostných dôvodov evakuovali osoby v okolí 300 metrov od miesta nálezu.

Opatrenie sa dotklo zhruba sedemdesiatich osôb, pre ktoré podľa hovorcu stredočeských hasičov Petra Svobodu prišiel evakuačný autobus.

Bombu ľahko poškodil stavebný stroj

Policajný pyrotechnik Karel Koubík uviedol, že 50-kilogramová bomba bola vo výkope čiastočne odokrytá a v prednej časti ľahko poškodená stavebným strojom, ktorý ju odhalil.

Po vyzdvihnutí ju pyrotechnici odviezli do Ralska, kde ju odborne zlikvidujú. Podľa Koubíka nemala bomba zapaľovač, ktorý je jej najnebezpečnejšou časťou.

Viac k témam: bomba, evakuácia, letecká bomba
Zdroj: Webnoviny.sk – V Miloviciach našli leteckú bombu z druhej svetovej vojny, desiatky obyvateľov museli evakuovať © SITA Všetky práva vyhradené.