V Madride postavia poľnú nemocnicu, Illa hovorí o niekoľkých náročných dňoch

Správy Svet

21.3.2020 (Webnoviny.sk) – Španielska armáda pomôže v kongresovom centre v Madride zriadiť poľnú nemocnicu s jednotkami intenzívnej starostlivosti a s 5 500 lôžkami pre pacientov, ktorí sú nakazení novým koronavírusom.

Oznámil to minister zdravotníctva Salvador Illa. Zdravotníci tiež v madridských hoteloch vytvárajú provizórne nemocničné oddelenia pre pacientov, ktorí nevyžadujú intenzívnu starostlivosť.

Viac o téme: Koronavírus

„Je veľmi dôležité, aby sme dodržiavali pravidlá obmedzenia pohybu. Zažijeme niekoľko veľmi náročných dní, kým budeme schopní zastaviť rast krivky nákazy,“ vyjadril sa Illa. V hlavnom meste Španielska evidujú viac ako 7 000 prípadov nákazy novým koronavírusom, v celej krajine ich je zhruba 20-tisíc. Viac ako tisíc naň zomrelo.

V Madride a Barcelone, najväčších mestách krajiny, boli v piatok ulice prevažne prázdne. Policajné hliadky sa ľudí na uliciach pýtali, za akým účelom sú vonku – vychádzanie je povolené len za účelom nákupov jedla, liekov alebo nevyhnutnej práce. Úrady vyzvali zamestnávateľov, aby pracovníkov nechali pracovať z domu. Polícia tvrdí, že okolo veľkých miest nasadí viac dopravných kontrol.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V Madride postavia poľnú nemocnicu, Illa hovorí o niekoľkých náročných dňoch © SITA Všetky práva vyhradené.