V Libanone vybuchla cisterna s nelegálnym palivom, zomrelo 20 ľudí a desiatky utrpeli popáleniny

Správy Svet

15.8.2021 (Webnoviny.sk) – Pri výbuchu v sklade na severe Libanonu, v ktorom sa nelegálne skladovalo palivo, zomrelo 20 ľudí a desiatky ďalších utrpeli popáleniny. Hneď nebolo jasné, čo bolo príčinou explózie. V Libanone sa však palivo už dlhodobo pašuje.

Libanonský Červený kríž uviedol, že v dedine Tleil pri hraniciach so Sýriou vybuchlo cisternové vozidlo na prepravu paliva a jeho tímy na mieste objavili 20 tiel. Červený kríž ďalej vo vyhlásení konštatoval, že evakuoval 79 ľudí, ktorí utrpeli zranenia.

Predstaviteľ libanonskej armády, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, sa vyjadril, že výbuch nastal po tom, ako armáda skonfiškovala sklad v dedine Tleil, v ktorom bolo uskladnených približne 60-tisíc litrov benzínu, a prikázala distribuovať palivo medzi obyvateľov oblasti. Nie je jasné, čo explóziu spôsobilo, povedal predstaviteľ armády pre agentúru Associated Press.

Viac k témam: výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – V Libanone vybuchla cisterna s nelegálnym palivom, zomrelo 20 ľudí a desiatky utrpeli popáleniny © SITA Všetky práva vyhradené.