V Kauflande nájdete aj ruže s pečaťou Fairtrade

Slovensko Správy

15.7.2020 (Webnoviny.sk) – Jedným z najdôležitejších aspektov pri podnikaní je pre spoločnosť Kaufland sociálna zodpovednosť s dôrazom na trvalú udržateľnosť a ekológiu. Preto už od začiatku júna ponúka svojim zákazníkom ruže s pečaťou Fairtrade.

Tieto ruže pochádzajú z plantáží v Keni a ich pôvod a spôsob pestovania potvrdzuje pečať Fairtrade. Súčasťou štandardov tejto certifikácie je zabezpečenie spravodlivej ceny, dôstojných pracovných a sociálnych podmienok, zákaz detskej práce a ochrana prírody. Navyše ruže dovezené z Kene zanechávajú napriek leteckej preprave sedemkrát nižšiu uhlíkovú stopu ako ruže vypestované v Európe. Dôvodom je optimálna klíma východoafrického pobrežia umožňujúca celoročný zber bez použitia vyhrievaných skleníkov, ktoré sú potrebné na pestovanie európskych kvetov.

„Je pre nás veľmi dôležité ponúknuť našim zákazníkom kvety, ktoré boli vypestované pod dohľadom medzinárodných organizácií garantujúcich etický prístup v oblasti práce, ľudských práv i životného prostredia. Ruže z Kene sú ďalším rozšírením nášho radu produktov s pečaťou Fairtrade. Ponuku zodpovedných kvetov však plánujeme ďalej rozširovať,“ vysvetľuje Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Informačný servis

Viac k témam: Fairtrade, Kaufland, ruže
Zdroj: Webnoviny.sk – V Kauflande nájdete aj ruže s pečaťou Fairtrade © SITA Všetky práva vyhradené.